Skuteczne odchudzanie? Sprawdzamy

wysportowane-sylwetkiŻyjemy w czasach gdy ideał piękności kształtowany jest przez media. Zarówno w prasie jak i teledyskach można zobaczyć idealnych modeli, którzy chwalą się płaskimi brzuchami i umięśnionymi torsami.

Prawda jest jednak taka, że ponad 70% cierpi na mniejszą lub większą nadwagę. Wielu z nich, widząc idealne sylwetki w mediach, decyduje się coś z tym zrobić. Najczęściej sięgają po dietę odchudzającą.

Dieta odchudzająca – dla kogo

Na diety odchudzające decydują się bardzo różne osoby. Niekiedy są to takie, które mają tylko kilka kilogramów. Inne muszą zmierzyć się z utratą wielu zbędnych kilogramów. W przypadku każdej z tych osób dieta odchudzająca powinna być inaczej dobrana. Inaczej bowiem powinno się walczyć z dużą nadwagą, a inaczej w sytuacji, kiedy chcemy zrzucić tylko kilka. Trzeba pamiętać, że zazwyczaj diety osób chorobliwie otyłych i takich z dużą nadwagą trwają dłużej i wymagają większych starań podkreśla krakowski dietetyk Anna Mruk. Istotna jest tu nie tylko zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, ale i koniecznie trzeba wziąć pod uwagę zmianę stylu życia. To może trwać nawet latami. Najgorsze jest próbowanie osiągnięcia jak najszybszych wyników. To może się szybko zemścić. Dlatego warto podejść do tematu rozsądnie, dać sobie czas.

-> Chcesz schudnąć? Skuteczny dietetyk, Kraków. Dieta dopasowana do twoich potrzeb.

Profesjonalna pomoc

Osoby, które borykają się z wieloma zbędnymi kilogramami nie tylko muszą brać pod uwagę diety odchudzające. Takie osoby powinny zwrócić się do specjalisty, który pomoże im w problemie, który ich trapi. Taka specjalistyczna pomoc bywa bardzo skutecznym stymulatorem zmian. Nadzór osoby z zewnątrz w wielu sytuacjach pomaga. Taka pomoc można uzyskać i od dietetyka, i od osoby, która dopasuje dla nas formę aktywności fizycznej. Współpraca z dietetykiem może uświadomić nam, iż niekoniecznie dieta kapuściana będzie odpowiednią właśnie dla nas.

Ciekawą alternatywą są testy genetyczne. Dietetyk pobiera wymaz i wysyła go do analizy. W otrzymanych wynikach są informacje z czym sobie dobrze radzi nas organizm, a z czym nie. Takie badanie robi się raz w życiu a może dać ono cenne podpowiedzi odnośnie tego jak powinniśmy się odżywiać a czego unikać.

Nie zapomnij o ruchu

Pomoc instruktora fitness czy kogoś podobnego może zmobilizować nas do ćwiczeń, a aktywność fizyczna jest w dużej mierze odpowiedzialna za to, jakim efektem kończą się diety odchudzające. Bardzo dobrze jest oczywiście, kiedy taka aktywność wejdzie nam w krew i stanie się nawykiem. Będzie to nie tylko korzystne dla naszego samopoczucia, ale i dla ogólnego funkcjonowania organizmu.

Istnieje wiele form aktywności fizycznej, które można zacząć już dziś. Są to rzeczy jak bieganie, nordic walking czy spacery. Warto przyjrzeć się też programom treningów w lokalnych siłowniach. Często można tam spotkać dedykowane zajęcia jak spinning czy aqua aerobik.

Post Author: Winicjusz-Merkel Jacek